Okolí zámku

Připravili jsme pro vás seznam toho nejlepšího venkovního koupání v okolí Dukovan. Vybrat si můžete hned z několika veřejných přírodních koupališť a bazénů.

Koupaliště Rouchovany – rybník Stejskal (8 km)
Tradiční dobře udržované koupaliště s travnatými plochami pro slunění a poklidným kempem. V areálu je k dispozici hřiště na beach volejbal, stůl pro stolní tenis, půjčovna šlapadel a dětské hřiště. Návštěvníci koupaliště mohou využívat sociální zařízení, které je součástí kempu. 
Další informace zde: www.rouchovany.cz

Koupaliště Moravský Krumlov (12 km)
Venkovní bazény v areálu jsou vyhřívané solárními panely. Plavecký bazén, bazén s tobogánem a skluzavkou, dětský bazén s vodním hradem a vířivka. Slunečníky je možné zapůjčit za poplatek. Zvířata a jízdní kola na koupaliště nesmí. 
Další informace zde: koupaliste-mor-krumlov.webnode.cz

Dalešická přehrada – Koněšínská pláž (20 km)
Pláž je dostupná 2 km jižně od obce Koněšín v údolí Dalešické přehrady. Můžete tu narazit na rybáře. Nemají sem povolen vjezd motorová vozidla a koupání je na vlastní nebezpečí – bez přítomnosti plavčíka.
Další informace zde: www.khsjih.cz

Koupací biotop Oslavany (21 km)
Novinka letní sezóny 2019 najdete přímo u zámku v Oslavanech. Kromě biologicky čištěného koupacího jezera se zde nachází i dětský vodní svět s brouzdalištěm. Do areálu biotopu je přísný zákaz vstupu se psy. 
Další informace zde: www.biotoposlavany.cz

Koupaliště Polanka Třebíč (31 km)
Původní říční lázně navržené archiktem Bohuslavem Fuchsem na tomto místě zahájily provoz již v roce 1934. Dnes zde naleznete 50m bazén, skokanskou věž, tobogán, dětský bazén i brouzdaliště pro nejmenší. Součástí areálu je také hřiště pro nohejbal i volejbal, dětské hřiště a minigolf.
Další informace zde: www.lagunatrebic.cz