Okolí zámku

Jaderná elektrárna Dukovany (4 km)

Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany je otevřeno každý den včetně sobot a nedělí od 9:00 do 16:00 hodin. V období letních prázdnin je provozní doba prodloužena od 9:00 do 17:00 hodin. Exkurzi v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany je třeba objednat vždy předem!

Mohelenská Hadcová step (8 km)

Národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová lze projít po naučné stezce. Ta začíná i končí na parkovišti jihozápadně od obce Mohelno, kde si můžeme zakoupit i tištěného průvodce. Přímo na začátku naučné stezky stojí mohyla z doby železné, připomínající dřívější osídlení.

Rozhledna Babylon (10 km)

Jedna z nejstarších rozhleden na Moravě se tyčí se na temeni Zeleného vrchu (491 m n.m.) nad obcí Kramolín. Kamennou empírovou vež dal postavit v roce 1831 majitel námeštského panství hrabě Jindřich Vilém Haugwitz pro potřeby zeměměřičů. Samotná rozhledna meří 24,5 metru, vyhlídka je v 18 metrech a vede na ni 112 schodů.

Vodní nádrž Dalešice (12 km)

Vodní dílo Dalešice je přečerpávací vodní nádrž, která leží na řece Jihlavě jihovýchodně od Třebíče. Byla postavena v letech 1970 až 1978 a její součástí je dolní nádrž Mohelno. Kromě rybaření a nejrůznějšího sportovního vyžití, můžete vyrazit na vyhlídkovou plavbu parníkem Horácko.

Pivovar Dalešice (13 km)

Přímo v původním objektu, který si vybral pro natáčení svého filmu Postřižiny režisér Jiří Menzel, se nachází Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví a stále se zde také vaří pivo.

Hrad Templštejn (14 km)

Romantická zřícenina hradu, který založili ve 13. století templáři, je volně přístupná.

Zámek Náměšť nad Oslavou (19 km)

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou (24 km)

Třebíč – město památek UNESCO (30 km)

Klášter Rosa Coeli – Dolní Kounice (32 km) 

Zřícenina ženského kláštera s mystickou atmosférou. Otevírací doba: 30. 3.–28. 10. 2018 v pátek 13–17 hod., sobota, neděle, st. svátky 10–17 hod.

 

Více zajímavostí a akcí v okolí naleznete na portále Kudy z nudy: