Okolí zámku

Jaderná elektrárna Dukovany (4 km)

Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany je otevřeno každý den včetně sobot a nedělí od 9:00 do 16:00 hodin. V období letních prázdnin je provozní doba prodloužena od 9:00 do 17:00 hodin. Exkurzi v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany je třeba objednat vždy předem!

Zřícenina hradu Rabštejn (5 km)

Hrad Rabštejn stával nedaleko dnešní obce Dukovany na strmé skále na pravém břehu řeky Jihlavy. Do dneška se z něj dochovalo sice jen mohutných zdí bez architektonických detailů a zbytky předhradí, ale i tak toto místo představuje příjemnou výletní zastávku.

Mohelenská hadcová step (8 km)

Národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová lze projít po naučné stezce. Ta začíná i končí na parkovišti jihozápadně od obce Mohelno, kde si můžeme zakoupit i tištěného průvodce. Přímo na začátku naučné stezky stojí mohyla z doby železné, připomínající dřívější osídlení.

Rozhledna Babylon (10 km)

Jedna z nejstarších rozhleden na Moravě se tyčí se na temeni Zeleného vrchu (491 m n.m.) nad obcí Kramolín. Kamennou empírovou vež dal postavit v roce 1831 majitel námeštského panství hrabě Jindřich Vilém Haugwitz pro potřeby zeměměřičů. Samotná rozhledna meří 24,5 metru, vyhlídka je v 18 metrech a vede na ni 112 schodů.

Vodní nádrž Dalešice (12 km)

Vodní dílo Dalešice je přečerpávací vodní nádrž, která leží na řece Jihlavě jihovýchodně od Třebíče. Byla postavena v letech 1970 až 1978 a její součástí je dolní nádrž Mohelno. Kromě rybaření a nejrůznějšího sportovního vyžití, můžete vyrazit na vyhlídkovou plavbu parníkem Horácko. Elektrárna má také vlastní infocentrum, exkurzi je nezbytné objednat předem.

Zámek Moravský Krumlov (12 km)

Původ této rozsáhlé historické stavby se datuje až do 13. století, kdy na místě dnešního renesančního zámku stával hrad. Na zámku je opět umístěna Slovanská epopej Alonse Muchy. Pozor – vstupenky je nutné koupit předem zde. Součástí areálu je také rozsáhlý park, funguje zde hřiště na discgolf, vč. půjčovny disků.

Pivovar Dalešice (13 km)

Přímo v původním objektu, který si vybral pro natáčení svého filmu Postřižiny režisér Jiří Menzel, se nachází Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví a stále se zde také vaří pivo.

Hrad Templštejn (14 km)

Romantická zřícenina hradu, který založili ve 13. století templáři, je volně přístupná.

Zámek Oslavany (18 km)

Rozsáhlá renesanční stavba s arkádovým nádvořím. Zachoval se původní klášterní gotický kostel, který sloužil jako zámecká kaple. Dnes zde můžete navštívit hasičské muzeum a stálou expozici Historie hornictví a energetiky. V zámku rovněž sídlí rovněž pivovar a v létě je otevřený koupací biotop.

Zámek Náměšť nad Oslavou (19 km)

Zábavní park Permonium (20 km)

Park je určen dětem různého věku. Atrakce jsou zakomponovány do historického areálu bývalého dolu Kukla v Oslavanech. Součástí je například největší nadzemní bludiště v ČR, důlní jezero nebo sopka.

Památník Bible Kralické (20 km)

Expozice v obci Kralice je součástí Moravského zemského muzea. Šestidílná Bible kralická náležící  k vrcholům tiskařského umění v našich zemích.

Rodný dům Jana Kubiše (23 km)

Malé muzeum věnované Janu Kubišovi, který společněJosefem Gabčíkem v roce 1942 uskutečnil atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Rodný dům se nachází v obci Dolní Vilémovice.

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou (24 km)

Biofarma Dora – Ratibořice (28 km)

Kozí farma Dvůr Ratibořice se specializuje na produkci a prodej produktů z kozího mléka. Přímo na farmě je možnost objednat si exkurzi s ochutnávkou. Jinak je farma veřejnosti přístupná každou sobotu 14.00 do 17:00 – prodej produktů, občerstvení, prohlídka stájí se zvířaty.

Třebíč – město památek UNESCO (30 km)

Klášter Rosa Coeli – Dolní Kounice (32 km)

Zřícenina ženského kláštera s mystickou atmosférou. Otevírací doba: 30. 3.–28. 10. 2018 v pátek 13–17 hod., sobota, neděle, st. svátky 10–17 hod.

Pro další doporučení na výlety do okolí doporučujeme webové stránky destinační agentury Třebíčsko – Moravská Vysočina.

Více zajímavostí a akcí v okolí naleznete také na portále Kudy z nudy: