Svatby

Máme pro vás pár užitečných rad, jak si užít svůj svatební den (nejen) na Zámku Dukovany…

Přípravy a organizace svatby většinou leží na bedrech nevěsty. Právě pro vás, milé dámy, máme proto pár užitečný tipů, jak vše skvěle zvládnout bez stresu a připravit svatební den, který si užijí nejen všichni hosté, ale především vy se svým novomanželem! Nemusíte slevovat ze svých nároků, stačí se jen vyvarovat některých zbytečných chyb a nebát se upustit od některých zažitých (či přežitých) zvyklostí.

Vyhněte se zbytečným přesunům

Program celého dne máte ve svých rukou. Vše naplánujte tak, ať nenastane zbytečný časový pres. Největší komplikací často bývají přesuny (z domu nevěsty na obřad, z obřadu na hostinu atd.). Pokud soustředíte celý svatební den do jednoho místa, ušetříte si starosti s logistikou. Přípravy snoubenců můžou proběhnout přímo v některém ze zámeckých pokojů. Pro nevěstu, která má většinou k ruce kadeřnici a vizážistku či alespoň šikovnou svědkyni s družičkami, máme k dispozici pokoj s opravdu velkou koupelnou. I tuto část svatby si určitě budete pamatovat celý život, tak proč si ji neužít v krásném prostředí a třeba se skleničkou Prosecca. Navíc to bude vypadat skvěle i na fotkách. Z pokoje to pak máte jen pár kroků na obřad (ať už vnitřní nebo venkovní) i na hostinu.  

Delegujte úkoly

Oprostěte se od myšlenky, že se o všechno musíte postarat a sama na vše osobně dohlédnout. Důležité je mít připravený plán a dílčí úkoly předat spolehlivým lidem. Ať už se jedná o profesionály – např. o výzdobu sváteční tabule včetně rozmístění jmenovek se postará zámecká floristka – nebo o rodinu či kamarády. Ti mohou pomoci i s koordinací svatebního dne, aniž by přišli o zábavu.

Neutopte se v detailu

Všechno musí být perfektní, všechno musí ladit… To je samozřejmě pravda, nemá však smysl ztrácet hlavu kvůli některým zbytečným maličkostem. Sama si řekněte, co je pro vás nejdůležitější a na tyto věci se soustřeďte. Pod tlakem příprav mají některé nevěsty tendenci věci překombinovávat. Věřte nám, že ladit barvu výzdoby k barvě ženichova obleku opravdu není nutné J

Focení

Je po svatebním obřadu i obědě a nevěsta a ženich se jdou fotit. Na hodinu či na dvě opustí celou společnost. Na svatbách tak občas dochází ke vzniku „hluchých“ míst. V době, kdy se ještě nerozjela večerní zábava totiž hosté nemají co dělat. Připravte jim proto nějaký program. Může to být taneční workshop, ochutnávka vína nebo prohlídka zámku s výkladem. Další možností je focení ještě před obřadem. To připadá v úvahu, pokud je obřad v odpoledních hodinách. Ale vlastně proč ne? Nevěsta a ženich si při focení užijí společný čas, ve 14:00 si řeknou své „ano“ a pak už můžou bez zbytečných prodlev pokračovat oslavy až do večera či do rána.