Svatby

Pomůžeme Vám s plánovaním

Svatba je důležitou životní událostí a její příprava obnáší mnoho práce a často i starostí. V první řadě je to ale Váš den. Ať se tedy odehraje tak, jak jste o tom snili! Náš profesionální personál v čele s provozním manažerem se postará o to, aby vše proběhlo k Vaší spokojenosti. Na základě první schůzky, kde nám snoubenci sdělí svou představu, připravíme nezávaznou kalkulaci, která slouží jako základ pro další jednání. Rádi poradíme a pomůžeme se vším od uspořádáním sálu (banketové stoly, tabule), výběrem pokrmů až po sladění ubrousků s výzdobou.

Svatební obřad

Na Zámku Dukovany lze uspořádat civilní svatební obřad. Je jen na Vás zda dáváte přednost vnitřním prostorám zámku nebo venkovní variantě v parku – svatba v přírodě (možnost záložní „mokré“ varianty je samozřejmostí). Termín je nutné dohodnout s matrikou Obce Dukovany, kde se za oddání hradí poplatek 1000 Kč.

Svatba pro 20 i 90 osob

Ke svatební hostině je nejčastěji využíván Opičí sál (kapacita max. 60 os.) v přízemí hlavní zámecké budovy, odkud se přímo vstupuje na venkovní terásku zastřešenou markýzou a dál do anglického parku. Na sál zároveň navazuje Francouzský salón (kapacita 30 os.), kterým lze projít do salónu Květinového (kapacita 30 os.). Dle množství hostů se svatební veselí odehrává ve všech jmenovaných prostorách. Raut či další zázemí (např. fotokoutek či šatna) bývají umístěny v menších salóncích z druhé strany Opičího sálu a využít lze i vstupní vestibul. 

Opičí sál Zámek Dukovany svatba

Pohled z Opičího sálu do sousedních salónů

Francouzský salón Zámek Dukovany svatba

Francouzský salón

Stolové uspořádání záleží na vkusu snoubenců a také na počtu hostů. Oblíbili jsme si kulaté banketové stoly (jeden pro max. 8 osob) v kombinaci s čelem pro novomanžele a rodiče. Možná je samozřejmě i tradiční svatební tabule, např. ve tvaru písmene U.

Kolik stojí svatba na zámku?

Cena svatby se pochopitelně odvíjí od počtu hostů, ale také od zvoleného menu, složení rautu, nápojů atd. Rádi pro Vás připravíme nezávaznou cenovou kalkulaci.